Зміни правил паркування автомобілів в Україні
- CatCar
- Зміни правил паркування автомобілів в Україні
Автомобілісти зі стажем і навіть автолюбителі-початківці чудово знають, що якщо їх «сусід» по парковці розташувався неправильно - проблем не уникнути. Виїзд зі стоянки, як і паркування, повинні проводитися максимально акуратно, але й часто виникають труднощі. Стихійне паркування неприємне, але повсюдне явище, яке заважає нормальному руху машин і створює ризики дорожньо-транспортних пригод.
Нас не помітять?
Риторичне запитання: «Де можна припаркуватися?» Актуальний для кожного водія, але не кожен може це зробити правильно з багатьох причин. І якщо раніше довести і відповідно покарати порушення правил паркування було проблематично, то новий закон визнає фото- та відеофіксацію доказом правопорушення, що має сприяти невідворотності покарання за цей відступ від правил дорожнього руху. Крім того, зупинка чи паркування машини на місцях для інвалідів особами, які без підтверджують їх права документів чи розпізнавальних знаків, теж не залишиться безкарною. Навіть оренда автомобіля не врятує правопорушника. Фото транспортного засобу із двох ракурсів поліцейським або особою, яка має для цього належні повноваження, із зазначенням дати та часу (можна налаштувати на фотоапараті) стане неприємною несподіванкою для постійних правопорушників. Законом регламентується, що фото чи відеозапис може бути зроблений інспектором або іншою уповноваженою особою для того, щоб зафіксувати факт порушення, включаючи дату, місце, вид транспортного засобу. Тому довести факт незаконного паркування буде легко.
Новини в евакуації авто
В особливих випадках закон передбачає евакуацію автомобіля навіть за відсутності його власника. Відповідні служби забирають машину якщо:
- вона залишена на дорозі з перетином двох смуг, що заважає нормальному руху;
- не дотримані знаки, що регулюють правила паркування або зупинки;
- припаркована на різних переїздах (трамвайних коліях, залізниці), зебрах, ближче ніж у 10 метрах по обидва боки (частий вид правопорушення) тощо. евакуація також можлива, якщо водій порушує правила паркування ( ставить машину боком, одразу на два місця), залишає її на смузі, призначеній для громадського транспорту, велодоріжці, заважає роботі комунальних структур. Після фотофіксації інспектор має відразу попередити представника нацполіції. У законі передбачено необхідність оповіщення власника за допомогою мобільного зв'язку або електронної пошти про місце евакуації із зазначенням контактної особи, щоб авто було простіше забрати.
Що новенького по оплаті
Штрафні санкції за порушення правил дорожнього руху тепер накладаються навіть у відсутності власника автомобіля, а інформація про нього, на відміну від відомостей про місцезнаходження автомобіля після евакуації,прийде на поштову адресу (за місцем прописки) протягом кількох діб з моменту винесення ухвали рекомендованим листом. Забрати транспортний засіб можна відразу після сплати всіх витрат та чітко прописаної суми штрафу за правопорушення. Також новою постановою запроваджено ще одну інновацію – безконтактну оплату. Готівковий розрахунок з інспектором на місці порушення, у тому числі за порушення правил паркування, оподатковується штрафом від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Оплата сімдесяти неоподатковуваних мінімумів покликана остудити запал бажаючих легкої наживи. Безготівковий розрахунок виключає людський фактор та мінімізує можливість корупції. Крім того, більше не буде жодних потурань для машин, що їздять на європейських номерах. Їхні власники зобов'язані сплачувати штрафи нарівні з іншими громадянами, і хоча саме авто і не підлягає держреєстрації, власник чи фірма, на яку воно записано, отримає заслужене покарання. Власникам «євроблях» варто замислитися, чи варто ризикувати. Чи може варто скористатися послугами автопрокату? До речі, тривала оренда транспортного засобу у Кеткар, наприклад, передбачає додаткові бонуси. Що далі? типу.