Шахрайство з орендою машин в Україні – як це відбувається?
- CatCar
- Шахрайство з орендою машин в Україні – як це відбувається?
Вкрасти орендовану машину реально?
Зростання попиту на прокат авто поступово зростає і водночас активізується увага добропорядних громадян до цієї галузі. Трапляються випадки, коли орендовані авто вважаються вкраденими або здаються в оренду за підробленими документами. З червня цього року попит на автомобілі тимчасового користування збільшився майже на чверть. Серед клієнтів як громадяни України, так і жителі інших країн. Разом із зростанням кількості шахраїв великі компанії, що спеціалізуються на автопрокаті, задумалися над безпекою свого бізнесу. Створення служб безпеки – стандартна процедура самозахисту підприємців. До їх обов'язків входить: ретельна перевірка клієнтів на предмет судимостей, оцінка ризиків при здачі машини в оренду невідомим людям та іноземцям.
Найпростіша схема угону авто у фірми-орендаря виглядає так: - Злочинці виділяють гроші на оренду та заставу своєму співучаснику.
- Співучасник забирає машину з автопарку і передає її третій особі.
- Контакт клієнта зникає, авто переганяється за кордон.
Ще один шлях — перепродаж транспортних засобів за підробленими документами. Це складніший план, адже вимагає участь нотаріуса, проте деякі недобропорядні юристи згодні на угоду за 500-1000 доларів. Саме тому прокатники посилюють процедуру оформлення авто на нового клієнта та ускладнюють правила користування транспортним засобом.
Найпопулярнішими видами машин на даний момент є: - Мікроавтобуси та невеликі вантажівки (10-20% від загальної кількості).
- Легкові автомобілі для бізнес-поїздок ( 70-80% відповідно).
Розцінки на сучасні авто наступні: - Економ клас від 15 доларів на добу
- Бізнес клас від 80-90 на добу Середня тривалість оренди - 3 дні.
Приватний автопрокат: вигоди та особливості
Крім великих компаній прокатом машин займаються приватні особи. Ця тенденція прибула в нашу країну з Америки, де колекціонери та просто власники рідкісних та ходових авто таким чином отримують додаткове джерело доходу. Такі ТЗ, залежно від моделі та стану, можуть обходитися клієнтам від 5 доларів на добу (моделі економ-класу) до кількох сотень доларів за рідкісні екземпляри класичного радянського та сучасного іноземного автопрому. Мета прокату - бізнес поїздки, проведення свят, екскурсії, іноді робота. Так, купуючи машину за 150 гривень на добу, клієнт може заробити до 500 грн. таксистом. Що заборонено майже всіма сервісами автопрокату. Головна перевага приватників – невисока ціна та низькі вимоги до орендаря.Не рідко машина береться в прокат на термін більше 30 днів, що приносить власнику стабільний прибуток від 3000 гривень на місяць. Заповзятливі громадяни встигли зробити на цьому невеликий бізнес. Здача в прокат 2-4 машин бізнес або економ-класу під таксі (моделі Ланос, Жигулі, дешеві іномарки) приносять стабільний дохід до 2 тисяч гривень на день. Однак, підводні камені великі - відсутність гарантій і великий ризик пошкодження машини може позначитися на загальному прибутку. Тому для цих цілей найкраще підходять авто масового виробництва, до яких легко знайти деталі та запчастини, ремонт яких на СТО обійдеться дешево, буде здійснено за короткий термін. Мотопрокат — нове слово в бізнесі оренди транспорту
Мотоцикл — зручніший для міста засіб пересування, який потребує менше палива та має більшу маневреність у порівнянні з повноцінною машиною. Тому в Україні все більше набирає популярності оренда двоколісних транспортних засобів. Його вартість помітно дорожча, це пояснюється вищими вимогами до контролю від водія та більшим відсотком аварій на дорогах порівняно з машинами.