Особливості правил дорожнього руху в Україні
- CatCar
- Особливості правил дорожнього руху в Україні
Якщо ви не є громадянином України і берете
автомобіль на прокат вперше, то рекомендуємо ознайомитися з цією статтею. ПДР та водіння в Україні має свої особливості, які важливо враховувати для полегшення поїздки. Щоби перший досвід користування авто на українських землях не затьмарився неприємними сюрпризами на дорозі, треба брати з собою необхідну документацію, робити розрахунок на стан доріг, культуру водіння, швидкісні обмеження тощо.
Документація
Відповідно до законів України, водії з інших країн зобов'язані мати з собою невеликий пакет документів, до якого входять: посвідчення водія міжнародного зразка, медична довідка про придатність водіння, а також паспорт.
Дороги, точніше їх стан
Ця болюча тема більшості країн пострадянського простору, особливо України. Якість доріг може сильно відрізнятися - все залежить від локації. Якщо в містах-мільйоніках стан ще прийнятний, то в середніх та невеликих містах ситуація вже неоднозначна: вибоїни та нерівності можуть зустрічатися як у центрі, так і на околицях. Дорожню горизонтальну розмітку в цілому видно, але в багатьох місцях вона нанесена не чітко або зовсім відсутня. Проте рух навіть уявними смугами заборонено, крім маневрів з метою обгону. Плануючи колесити по міських околицях або сільських зонах, готуйтеся, що стан доріг буде місцями, м'яко кажучи, незадовільним. Якщо на асфальті немає видимої розмітки, то тримайтеся щільно до правого краю, не помилитеся. На окремих ділянках полотно може бути просто усипане вибоїнами та нерівностями, тому в таких випадках треба швидко знижувати швидкість і не поспішаючи проїжджати смугу. Для запобігання можливості пошкодити машину, рекомендуємо не переміщатись у темний час доби. Деякі автопрокатні фірми надають можливість користування навігаційними системами, що відстежують проблемні ділянки на дорогах, – це корисний інструмент, який слід цікавити безпосередньо у співробітника компанії.
Швидкісні обмежувачі
Швидкісні ліміти в Україні можуть відрізнятися від іноземних. З недавніх пір максимальна швидкість руху в межах міста становить 50 км/год, у населеному пункті або місцевості – 90 км/год, на магістралях – 110 км/год. Порушенням правил дорожнього руху вважається перевищення будь-якого з обмежень більш ніж на 20 км – накладаються штрафи. Якщо ваш автомобіль зупинила поліція, обов'язково вимагайте протоколу порушення. Відчуваєте, що співробітник дорожньої служби зловживає повноваженнями або відверто виманює хабар – діставайте камеру та знімайте процес спілкування на камеру: такий нехитрий трюк допомагає у 90% випадків маніпуляції.
Етикет та спілкування на дорозі
Дуже важливий момент, який потребує засвоєння. Усі водії знають та користуються неписаними правилами обміну інформацією на дорозі. Це досить прості сигнали з більш менш чіткими повідомленнями:
- «підморгування» фарами іншим водієм стосовно вас означає, що попереду на дорозі стоїть патруль дорожньої служби поліції; або вас делікатно просять переключити світло фар з далекого на ближнє;
- якщо фарами блимає попутна машина, то розцінюйте це як прохання поступитися дорогою;
- «підморгування» аварійними вогнями означає жерсть подяки або вибачення .