+38 (097) 899 00 87
UA
УкраїнськаEnglishрусский
USD
UAHUSDEUR

Особливості ПДР в Україні

Фото до сторінки  Особливості ПДР в УкраїніЯкщо ви не є громадянином України і бажаєте орендувати автомобіль вперше, рекомендуємо вам ознайомитися з цією статтею. Правила дорожнього руху та водіння в Україні мають свої особливості, які необхідно враховувати для спрощення їзди. Щоб перший досвід користування автомобілем на українських землях не обернувся неприємним сюрпризом на дорозі, необхідно оформити всю необхідну документацію, врахувати стан дороги, культуру водіння, обмеження швидкості тощо.

Документація

Відповідно до законодавства України, водії з інших країн зобов’язані мати при собі невеликий пакет документів, який складається з: посвідчення водія міжнародного зразка, медичну довідку про придатність до водіння, а також паспорт.

Дороги та їх стан

Це болюча тема для більшості країн колишнього Радянського Союзу, особливо для України. Якість доріг може сильно відрізнятися – все залежить від місця розташування. Якщо в містах-мільйонниках дорожні умови ще прийнятні, то в середніх містах і селах ситуація неоднозначна: хвилі і нерівності можуть бути як в центрі, так і на околицях. Дорожню горизонтальну розмітку в основному видно, але в деяких місцях вона нанесена неточно або відсутня зовсім. Тим не менш, рух заборонено навіть на уявних смугах, крім маневрів з метою обгону. Плануючи подорож околицями міста або сільською місцевістю, варто бути готовим до того, що стан доріг іноді буде незадовільним. Якщо на асфальті не видно розмітки, то тягніть ближче до правого боку, не прогадаєте. На окремих ділянках дорога може бути вкрита вибоїнами та нерівностями, тому в таких випадках необхідно знизити швидкість і їхати повільно. Для запобігання пошкодження автомобіля рекомендуємо не сідати за кермо вночі. Деякі компанії з прокату автомобілів дають можливість скористатися навігаційними системами. Це корисний інструмент для моніторингу проблемних місць на дорогах. Щоб дізнатися про наявність, необхідно зв'язатися безпосередньо зі співробітником компанії.

Обмеження високої швидкості

Обмеження швидкості в Україні можуть відрізнятися від обмежень за кордоном. Останнім часом максимальна швидкість руху в місті становить 50 км/год, у населеному пункті чи передмісті – 90 км/год, на трасах – 110 км/год. Перевищення будь-якого обмеження більш ніж на 20 км вважається порушенням ПДР. У цьому випадку накладаються різні штрафи. Якщо поліція зупинила вашу машину, ви обов’язково повинні вимагати протокол про порушення. Якщо ви помітили, що співробітник патрульної поліції перевищує свої повноваження або відверто вимагає хабара – без сумніву діставайте камеру і знімайте процес спілкування: такий простий прийом допомагає в 90% випадків маніпуляції.

Етикет і спілкування на дорозі

Це дуже важливий пункт, який вимагає вивчення. Усі водії знають і використовують неписані правила обміну інформацією на дорозі. Це досить прості сигнали з більш-менш точними повідомленнями: • «підморгування» фарами інших водіїв у вашу сторону означає, що попереду на дорозі дорожній патруль, або вас делікатно просять перемкнути фари з дальнього на ближнє; • якщо проїжджаючий автомобіль блимає світлом, то це розцінюється як вимога дати дорогу; • «підморгування» аварійками означає жест подяки або вибачення.