З діабетом на дорозі
Іноді хвороба може давати симптоми, схожі на алкогольне сп'яніння. Наприклад, люди, які страждають на діабет, під час раптового зниження рівня цукру в крові, втрачають контакт з навколишнім світом, уповільнюється реакція. Що робити, коли це відбувається під час водіння? Ви можете керувати транспортним засобом у такому стані? Як реагувати, коли ми є свідками такої події? Не судіть необачно Перш за все, коли ми бачимо водія на дорозі, який втрачає контроль над транспортним засобом, ми повинні подбати про нашу власну безпеку, тобто знизити швидкість , виявити особливу обережність, а коли ситуація вимагає цього, зупинитися та викликати поліцію. По-друге, якщо водій зупинився, дізнайтеся, чи потрібна йому допомога. Може статися так, що ми маємо справу, наприклад, з людиною, яка страждає від діабету, щойно отримала серцевий напад або знепритомніла через спеку. Всі ці проблеми зі здоров'ям можуть викликати поведінку на дорозі, подібну до тієї, яка характерна для п'яних водіїв.
Хворий чи під впливом? Близько 3 мільйонів людей страждають на діабет в Україні. Його основним симптомом є підвищений рівень цукру на крові. Є однак гіпоглікемія, тоді рівень цукру в крові дуже швидко падає. Пацієнт у такому стані втрачає контакт із навколишнім світом, може за частки секунди заснути або навіть знепритомніти. Такі ситуації на дорозі становлять велику небезпеку. Людину з діабетом часто можна дізнатися за спеціальним браслетом, який у разі гіпоглікемічних атак має полегшити допомогу такій людині. На ньому зазвичай є напис «У мене діабет» або «Якщо я знепритомнів, подзвони лікарю». Водії з діабетом у разі нападу повинні мати у своїх автомобілях щось солодке (пляшка солодкого напою, цукерки).
Інші причини Гіпоглікемія - не єдина причина непритомності. Крім того, висока температура, серцевий напад, низький кров'яний тиск або звичайна застуда можуть зробити поведінку водія загрозою безпеці на дорозі. Свідки таких небезпечних подій не повинні судити поверхово про поведінку водія, але повинні бути обережні та допомагати у разі потреби. Водій, який ослаблений та повільно реагує на зміну ситуації, є загрозою для дороги. Якщо ви погано почуваєтеся перед початком поїздки, вам слід утриматися від водіння в такому випадку. Якщо погано стало під час руху, людина, яка керує транспортним засобом, має обов'язково зупинитися на узбіччі дороги.
Як допомогти? Коли ми бачимо потерпілого, ми повинні якнайшвидше надати йому допомогу. Якщо людина свідома, постарайтеся з'ясувати, в чому причина непритомності, надайте першу допомогу і, при необхідності,Викличте швидку допомогу. Якщо потерпілий страждає на діабет, дайте йому щось поїсти, бажано з великою кількістю цукру. Це може бути шоколад, солодкий напій чи навіть шматочки цукру. В інших випадках, таких як слабкість через низький тиск або високу температуру, обережно покладіть постраждалого на спину, підніміть йому ноги і дайте доступ до свіжого повітря. Головне, не будьте байдужі!